26 січня 2024 року до Дня пам’яті жертв Голокосту викладачка Лариса Карпенко провела для учнів відділення РЦ ПТО № 1 м. Кременчука історичну годину «Безмежна трагедія Голокосту: уроки толерантності». Здобувачі освіти разом із вчителем досліджували передумови формування антисемітизму в Європі, розвінчували існуючі в суспільній свідомості стереотипи та упередження щодо єврейського народу, шукали відповіді на «наївні» питання із «єврейської проблеми».
У ході історичної години було здійснено екскурс в Європу 30-40-х рр. ХХ століття: учням відкрилися страшні картини нацистських злочинів: від «Кришталевої ночі» до таборів смерті, створених гітлерівцями в Польщі, Австрії, Німеччині та трагедії Бабиного Яру в Україні. Також торкнулися питання Праведників народів світу – людей, які ціною власного життя рятували євреїв від неминучої смерті.
У підсумку молодь дійшла висновку, що нацистські табори смерті починалися з ненависті, забобонів й антисемітизму, що геноцидні війни розпочинаються з отруйної пропаганди, яка заражає свідомість вірусом шовінізму, а головним уроком Голокосту є формування толерантного суспільства.
Присутні на заході вшанували пам’ять жертв Голокосту хвилиною мовчання.
![](https://rcpto1.org/wp-content/uploads/2024/01/3.jpg)
![](https://rcpto1.org/wp-content/uploads/2024/01/6.jpg)
![](https://rcpto1.org/wp-content/uploads/2024/01/7.jpg)
![](https://rcpto1.org/wp-content/uploads/2024/01/4.jpg)
![](https://rcpto1.org/wp-content/uploads/2024/01/1.jpg)