Основне меню →

Додаткове →

Зміст

Моя професія КУХАР

Він одночасно професіонал, художник, дієтолог, психолог і, навіть, чарівник.

Ваша професія – ваша гордість!

На перший погляд, нічого надзвичайного в кулінарній професії немає. Адже в кожній сім’ї щодня готують обід. Проте, вивчивши історію кухарського мистецтва, починаєш розуміти, що приготування їжі – це справжня наука.

Кухар повинен розрізняти всі відтінки смаку і запахів.

Кухар повинен володіти особливою рухливістю рук і пальців, тому що безперервно вимушений чистити, різати, перемішувати. На стіл страву необхідно подати красиво, тому кожний кулінар – трохи художник, чудово відчуває поєднання кольорів. Готове блюдо – завжди унікальний, неповторний натюрморт. Крім всього іншого кухар повинен відмінно пам’ятати рецепти багатьох страв і тонкості їхнього приготування.

Харчування — невід’ємна частина життя людини, тому кухарі потрібні скрізь і завжди. Кожен день кухарі смачно годують дорослих і дітей в самих різних закладах. Свій кухар є в школі, лікарні, дитячому садку. Велика кількість кухарів працюють у різних кафе, ресторанах, пунктах швидкого харчування. Люди цієї професії завжди були шановані в суспільстві, адже від них залежить престиж того чи іншого закладу харчування. Зараз з’являється можливість відкривати невеликі кафе, кафе-закусочні, кафетерії, суші-бари. Людям подобаються такі заклади харчування, де їх привітно зустрічають та смачно готують, де вони відчувають турботу, повагу і увагу. Тому саме такий заклад не буде порожнім, а його власник та кухар матиме моральне задоволення та пристойний прибуток.

Які навички потрібні кухарю:

· Відмінна пам’ять та смак, точний окомір, висока чутливість.

· Вміння своєчасно розпізнати відхилення від технологічного процесу за незначними візуальними чи запаховими ознаками.

· Витривалість (адже кухарю потрібно багато часу працювати стоячи, а це вимагає гарної фізичної форми).

· Вміння з одного погляду розпізнати якість та рівень свіжості продуктів.

· Любов до приготування страв та бажання вчитися новому.

Переваги в роботі кухаря:

– Постійний творчій процес.

– Маючи кваліфікацію кухаря, ви навряд залишитеся без роботи.

– Можливість кар’єрного росту.