На виконання рекомендацій Міністерства освіти і науки України, МВС України та Національної поліції України, плану заходів проведення Місячника з охорони праці та безпеки життєдіяльності (наказ директора від 31.03.2025 р.), а також з метою недопущення втягнення дітей у протиправну діяльність під час дії правового режиму воєнного стану, недопущення поширення російської пропаганди серед дітей, запобігання їх вербуванню та залученню до диверсійної діяльності, з урахуванням даних ризиків, з якими можуть зіштовхнутися неповнолітні, зокрема під час перебування у соціальних мережах, а також необхідністю організації роботи в закладах освіти, зокрема щодо профілактики потрапляння підлітків у ситуації вербування російськими спецслужбами та залучення їх до протиправної діяльності на території України у Регіональному центрі професійно-технічної освіти № 1 м. Кременчука Центральному відділенні та відділенні «Правобережне» були проведені виховні годині зі здобувачами освіти на тему: «Вербування російськими спецслужбами неповнолітніх. Як вберегти дітей від порушення закону».
Здобувачі освіти отримали важливу інформацію про те, якими є перші ознаки вербування, які соціальні мережі найчастіше використовують вербувальники для втягнення дітей у протиправні дії, для виконання який завдань переважно вербують підлітків, якою сумною є статистика залучення неповнолітніх за минулий рік у незаконну діяльність, яку відповідальність можуть нести неповнолітні та які правові наслідки диверсійної діяльності.
Дітям надалися поради та рекомендації як можна уникнути потрапляння в такі пастки, як захистити себе від маніпуляцій та небезпечних пропозицій легкого заробітку, правила безпечної поведінки в соціальних мережах та месенджерах. Наприкінці заняття здобувачі освіти відповіли на ряд запитань, стосовно розуміння та засвоєння наданої інформації.
Можна підвести підсумок, що діти усвідомили ризики та небезпеки, які можуть на них чатувати, а також запам’ятали, що у випадку отримання небезпечних пропозицій про скоєння диверсійної діяльності потрібно повідомити поліцію за номером 102 або заповнити форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.








